BilgiOyun

Oyun Oynarken Neden Bazen Çok İyi Bazen Kötü Oynarız?

Oyun Oynarken Neden Bazen Çok İyi Bazen Kötü Oynarız?

Neredeyse hepimiz oyun oynuyoruz. Bilgisayarlar, tabletler, telefonlar belkide oyunlarla dolu. Peki bazen neden kötü oynarız, bazen iyi oynarız bu konumuzda özellikle FPS oyunları için konuşacağız.

 

Okuldan, işten geldiniz veya tatil yapıyorsunuz hemen oyun oynamaya karar verdiniz. Biraz eğlenmek, vakit öldürmek, zaman geçirmek için oyuna giriş yaptınız. O da ne daha girer girmez oyunda karşı takım tarafından öldürüldünüz. Muhtemelen canınız sıkıldı hatta masayı bile yumruklayanlarınız olacaktır.

Kimi oyuncu ciddiye almadan sadece eğlence boyutunda oynar kaybetse dahi umursamaz , kimisi de ciddiye alarak oyunu oynar, kaybettiği anda sinir küpüne döner oyunu oynamayı bırakır, daha sonra başına yine geçer.

Öncelikle gerçekten oyunda bir hedefiniz varsa ve durumda kararlıysanız yapmanız gereken şey oyun sırasında rahat olmaktır. Panik veyahut stres yaparsanız emin olun kazanacağınız varsa da kaybederseniz.

Bir diğer tavsiyemiz oynadığınız oyundaki profesyonel oyuncuları, e-sporcuları izlemenizdir. Onları izledikten sonra bilmediğiniz o kadar şey öğreneceksiniz ki ben bu oyunu oynamıyormuşum diyeceksiniz. Verdikleri taktikler, uyguladıkları yöntemler gerçekten muazzam. Onlar bu işlere yıllarını veren kişilerdir.

Oyuna girmeden önce bol bol botlara karşı antrenman yapmanız gerekmekte. Şayet direk oyuna giriş yaparsanız hem moraliniz bozulacaktır hem de sürekli yenilgi alacaksınız. Hatta şunu da belirtelim 1 gününüzü dahi antrenmana verebilirsiniz. Bu şekilde hem kas hafızanız gelişecek, hem de zamanla daha da usta olacaksınız.

Bazı durumlar vardır iyi oynadığınızı düşünürsünüz belki de gerçekten öyledir. Fakat bazen işler yolunda gitmeyebilir, rakip sizden daha iyi olabilir, veya siz rakipten iyi olsanız dahi ummadığınız bir anda sizi vurabilir. Unutmayın ki ne kadar iyi olursanız olun her zaman kazanmanız imkansızdır. Düşünsenize her girdiğiniz maçı kazanıyorsunuz, bu size de birazcık fantastik gelmiyor mu?

Oyunlarda kaybetmeniz sizin kötü oynadığınız anlamına gelmiyor, yeri gelir kazanır, yeri gelir kaybedersiniz, hata yaptıkça oyunda daha profesyonel olacak, onlardan ders çıkaracaksınız. Unutmayın bu hayatta kazanmakta var kaybetmekte.

Son olarak şu sözleri de ekleyelim. Unutmayın sizin oynadığınızı sadece bir oyun, bağımlı olup tuvalete gitmeyen, yemek dahi yemeyenler var, maçı kaybedip sinirlenenden tutunda duvarı yumruklayana kadar gidiyor. Hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil. Eğlenmeye bakın gerisini boşverin.

Önerilen içerikler
BilgiFelsefeHayatPsikoloji

Beklentilerden Kurtulmak

Bilgi

"Yaz Tatili Rehberi: 2024'ün En Gözde Tatil Noktaları"

Bilgi

"Küçük Alanlar İçin 10 Akıllı Dekorasyon Fikri"

Bilgi

Dünyanın Dört Bir Yanından 9 İlginç Tuz Çeşidi

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x