BilgiTeknoloji

Cihazınıza Virüs Bulaşırsa Ne Yapmalısınız?

Günümüzde cihazlar çok popüler olsa da bazı durumlarda istenmeyen sonuçlar olabiliyor. Özellikle birçok kişinin korkulu rüyası olan virüsler nedir ve bulaştığında panik yapacak kadar bir sorun teşkil ediyor mu ondan bahsedelim.

Öncelikle her virüs zararlı değildir, aslında zararlıdır fakat sanıldığı kadar zararlı değildir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda öncelikle bilgisayarınızı bir anti virüs uygulaması ile tarayın virüsleri tespit edip silerse format atmanıza gerek kalmayacak ve böylece bu durumu atlatmış olacaksınız.

 

Anti virüs programını indiriniz ve virüsleri temizlemedi veya tespit edemedi bu durumda virüs olduğunu düşünüyorsanız format atmanıza sizin için daha iyi olacaktır. Hem içiniz rahat edecek, hem de virüslerden kökten bir şekilde tamamen kurtulacaksınız.

 

Ayrıca şunu da belirtelim. Her virüs tehlikeli ya da zararlı değildir. Reklam virüsü olabilir, veyahut herhangi bir cihazdan bulaşan zararsız bir virüste olabilir.

 

Fakat bir de işin diğer boyutu bulunmakta. Eğer ki fidye ya da truva tarzı virüsler bulaştıysa sizi tehdit edebilirler. Diyebilirsiniz format atarım geçer gibisinden, evet format atarsanız virüs gidecektir fakat eğer ki sizin bilgilerinizi ve özel olan şeylerinizi ele geçirip sizin peşinizi bırakmayabilir. Tabi ki de bu durum diğer virüslere göre çok daha düşük ihtimal olsa da hayatta her an herşey olabilir. Dikkat etmekte fayda var.

Önerilen içerikler
BilgiHayatPsikolojiSağlık

Endişe : Kişisel Gelişimde Dezavantaj

Bilgi

"Kariyer Gelişimi: İş Hayatında Başarılı Olmanın Sırları"

Bilgi

"Seyahat Rehberi: Dünyanın En İlginç ve Gizemli Yerleri"

BilgiKitap SpoilerSanat

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir