Bilgi

Boy Uzamasında Söylenen Hurafeler ve Yapılan  Hatalar!

Boy Uzamasında Söylenen Hurafeler ve Yapılan  Hatalar!

Boyum Uzar mı:

Birçok kişi bu sorunun cevabını merak eder. Bu nedenle internet üzerinden başlar araştırmaya. Fakat aradan aylar yıllar geçer boyu aynı kalır. Ve sonuç olarak hüsrana uğrar. Bu yazımızda bu konuda söylenen hurafelere değineceğiz.

Hurafeler:

İllaki görmüşsünüzdür,  boy uzatma ile ilgili kitaplar dahi satılır. Bu konuda zaafı olan kişilerde koşarak bu kitapları alır.

Elbette burada bir sıkıntı yok, kitaplarda yazılan şeyleri uygularsanız boyunuz uzayabilir, fakat burda yakındığımız kesinmiş gibi yazılar ve söylentiler olmasıdır, doğal olarak boyunun uzamasını isteyen bir birey umudunu çok yükseltecektir ve işin sonunda psikolojisi dahi bozulabilir.

En çok söylenen şeylerden birisi yaşın 16dan sonra boyun uzamaz. Evet neredeyse 16 yaş ergenliğin zirvesidir. Fakat unutmamak gerekir burada genetik faktörlerde önemlidir. Kimisi 16 yaşına kadar hızlı uzar, kimisi 18 hatta 20 yaşına kadar  bile uzayabilir. Bu yüzden umudunuzu kırmayın.

Bir diğer hurafe ise süt içmezsen  boyun uzamaz. Hayır böyle birşey söz konusu değil. Elbette katkı sağlayacaktır, fakat süt içmezseniz boyunuz uzamaz diyip, beklentiyi süte yüklememek lazım. Şunu unutmayın ki süt içmeyip, süt içen kişilerden uzun olan birçok insan var. Yani devreye yine genetik faktörler giriyor.

Söylenen birşey vardır. Ve bu en çok yapılan hatalardan biridir. Kişi sağlıklı beslenmez, ve olayı sadece genetiğe bağlar, evet belkide bu işin neredeyse hepsi genetik fakat böyle düşünüp düzenli beslenmez, egzersiz  yapmazsa ve kalsiyum, mineral alımını düşük tutarsa bu doğru   olmaz. Belkide bunları yapmanız sizin boyunuza bir nebze de olsa katkı sağlayacaktır. Unutmayın 2-3 cm size çok şey kazandırır.

Boy Uzamasında Yapılan Hatalar:

Şimdi ise belkide herkesin  yaptığı hataya  gelelim. Evet egzersiz yapmak, düzenli beslenip, vitamin, protein, mineral almak sizin kendinizi en azından garantiye aldığınızı, ve üzerinize  düşeni yaptığınızın göstergesidir. Geriye kalan tek şey beklemek oluyor. Fakat burada yapılan en büyük yanlış başkası ile boyunu kıyaslamak,  hergün boyunu ölçmek, boyum uzar mı düşüncesine kapılıp bu olayı kafasından çıkarmamak olur. Boy uzamasını aklınızdan çıkarmalısınız. Üzerinize düşeni yaptıktan sonra sizin yapmanız gereken hayatınıza olduğu gibi devam etmektir. Unutmayın bu işin birçoğu genetiktir fakat bu demek değil ki olayı sadece genetiğe bağlayalım.

Önerilen içerikler
Bilgi

Kendi İşinizi Kurmak İçin 5 Girişimcilik Adımı

BilgiTarih

Agnodice: Tarihin İlk Kadın Doktoru

BilgiHayat

Tatile Giderken Bavulunda Bulundurman Gereken 10 Şey

Bilgi

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Güzel 5 Balkan Şehri

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Okumaya değer...
Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
0
Would love your thoughts, please comment.x