BilgiTeknoloji

Bilgisayar Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Muhakkak ki bilgisayarlar hayatımızın vazgeçilmez  bir parçası. Neredeyse birçok işimizi buradan gerçekleştiriyoruz. Yeri geliyor oyun oynuyoruz, yeri geliyor makale yazıyoruz ve  birçok araştırma sonucu elde ediyoruz. Peki ya bilgisayar seçimi nasıl olmalı bunlara değinelim.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:

Birçok kişi bilgisayar alacağı zaman heyecan yapar ve bu çok normaldir. Fakat bu heyecan bazen iç açıcı sonuçlar vermeyebilir. Heyecanınıza yenik düşerseniz hem kolay kandırılır, hem de paranızı çöpe atabilirsiniz.

Öncelikle bir karar vermelisiniz. Dizüstü mü masaüstü mü almalıyım? Bu konuda karar verdikten sonra amacınızı belirlemelisiniz. Oyun mu oynayacağım, yoksa iş için mi kullanacağım? Elbette ikisi içinde uygun bir bilgisayar alabilirsiniz fakat belirli bir bütçe ayırdıysanız, paranızı en iyi şekilde kullanmalısınız.

Bilgisayar seçiminde en önemli 2 kriter işlemci ve ekran kartıdır. Bu ikisini doğru seçtiğiniz taktirde hayalinizdeki bilgisayara kavuşabilirsiniz. Elbette ram de önemlidir  fakat ram yükseltmek basit bir işlem olduğu için, bütçeniz yetmez ise ilerleyen zamanlarda ram takviyesi yapabilirsiniz.

İyice araştırmalısınız, tanımadığınız kişilerden bilgisayar almamalı, bilmeyen veya sizi kazıklamak isteyen kişilere itibar etmemelisiniz. İnternet üzerinden bilgisayar alabilirsiniz fakat burada çok dikkatli olmanızda fayda var. Adını duyurmuş  ve kendini kanıtlamış şirketlerden bilgisayar almaya çalışın. İnternette satılan her bilgisayarı almayın, zira herhangi bir satıcıdan alırsanız ya hüsrana uğrar ya da paranızı çöpe atarsınız.

En önemli noktalardan biri tanıdığınız bilgisayardan anlayan kişilerden yardım almanızdır. Eğer ki çevrenizde tanıdığınız birileri yoksa, forumlara konu açıp  destek alabilirsiniz, onlar size yardımcı olacaktır.

İyice araştırmadan, emin olmadan ne olursa olsun hiçbir konuda kesin karar vermeyin. Unutmayın ki para kolay kazanılmıyor kim ister ki alın teri ile kazandığı parayı çöpe atmayı.

Önerilen içerikler
BilgiHayatPsikolojiSağlık

Endişe : Kişisel Gelişimde Dezavantaj

Bilgi

"Kariyer Gelişimi: İş Hayatında Başarılı Olmanın Sırları"

Bilgi

"Seyahat Rehberi: Dünyanın En İlginç ve Gizemli Yerleri"

BilgiKitap SpoilerSanat

Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir