Bilgi

Yolda Gördüğümüz Köpekler Ne Kadar Tehlikeli?

Yolda Gördüğümüz Köpekler Ne Kadar Tehlikeli?

Köpekler korkulu rüyamız olmuştur her zaman. Yolda yürürken bir köpek gördüğümüzde korkabiliyoruz. İşin ilginç yanı yaşça büyük insanlar bile köpeklerden çekinebiliyor. Aslında o kadar da panik yapmanıza gerek yok. Peki ne yapılması gerekiyor?

 

Korkularınızla yüzleşmek zorundasınız. Belki de hiç umursamazsanız yanınızdan kaçıp gidecek. Fakat siz panik yaptığınızda veya kaçtığınızda onlar bunu bir tehdit olarak algılayacak ve size saldırması an meselesi olabilir. Tabi ki de her köpek hırçın değildir. Siz ani hareket yapsanız dahi sizi umursamaz bile. Fakat bazı köpekler vardır en ufak bir hareketi bile yanlış anlayabilir.

Herhangi bir tehdit durumunda veya size karşı havladıklarında ister istemez tedirgin olacaksınız, bu gayet normaldir fakat istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu durumda sakin adımlarla yürüyerek yolunuzu değiştirebilirsiniz. Unutmayın ki köpekler aslında sanıldığı gibi tehlikeli hayvanlar değildirler. Doğası gereği kendilerini savunmak isteyebilir veya sizin hareketlerinizi yanlış anlayabilirler.

Böyle bir durumda etrafta birileri varsa onlardan yardım isteyebilirsiniz. Belirtmekte fayda var, bazı köpekler yoldan geçen insanlarla eğlenmek ister ilgi bekler, tabikide hijyenik açıdan çok yaklaşmamakta fayda var fakat durum sizin düşündüğünüz tam tersi olabilir. Belki de bir hareketinizle korkarak oradan uzaklaşabilir. Şunları da söyledikten sonra konumuzu burada bitirelim. Hangi konu olursa olsun panik yapmamalısınız çünkü bu çözüm olmayacak hatta işleri daha da kötü hale sokacaktır. Her zaman akıllıca düşünün ve dikkatli olun.

Önerilen içerikler
BilgiHayatPsikoloji

Değişim : Kişisel Gelişime Bağlanan Başarının Köprüsü

BilgiHayatPsikoloji

Cesaret ile Başarıya Giden Yol

BilgiHayat

Enerji Vampirleri: Hayatınızı Sömüren Gizli Tehlike

BilgiSağlık

Evde Kolayca Yapabileceğiniz 6 Detoks Tarifi

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x