BilgiTeknoloji

Konsol mu Yoksa Bilgisayar mı Tercih Edilmeli?

Günümüzde herkes kendine ait bir bilgisayarı ya da konsolu olsun ister. Bazı durumlarda kararsızlıklar oluşabilir ve bu durumda hangisinin hangi durumda iş görebileceğini avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Hazırsanız makalemize giriş yapalım.

Bilgisayar Tercih Etmek:

Bilgisayarların en büyük avantajlarından birisi alacağınız sistemin parçalarına kendiniz karar verebilir ve dizayn edebilirsiniz. Bir başka konuya gelecek olursak eğer ki iyi bir bilgisayar sahibi iseniz burada oyun fiyatlarında da konsola göre bir hayli kar edebilirsiniz. Ayrıca film izleyebilir, internete surf yapabilir ve dilediğiniz uygulamalarda görüntülü olarak konuşabilirsiniz.

Aslında bilgisayar konsola göre baya bir özgün diyebiliriz. Konsol da yapacaklarınız sınırlı iken bilgisayar başında bu çok daha zirveye çıkabiliyor.

Konsol Tercih Etmek:

Konsolları belki de duymayanınız yoktur. PlayStation, xbox adlarını en çok duyuranlar olsa da bu listeye yazacağımız daha çok isim olurdu. Konsollarda CD veya üyelik ile oyun oynamanız mümkündür. Cd ile oynamak biraz pahalı ya gelse de aslında online bir oyuncu iseniz bir gamepass üyeliği sizin çok işinize yarayacaktır. Aylık sabit bir ücrete dilediğiniz kadar oynayabiliyorsunuz.

Oyun fiyatlarına gelirsek dediğimiz gibi bilgisayara göre eğer bir üyelik sistemi varsa burada daha uyguna gelebilir ancak CD için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz.  Konsolu bir TV’ye bağlarsanız maalesef istediğiniz gibi hareket edemezsiniz. Yani öyle internette surf yapayım, film izleyeyim gibi bir özgürlüğünüz maalesef yok.

Peki ya Hangisi?

Eğer ki tek bir hakkınızı olsaydı bu durumda bilgisayar almak biraz daha mantıklı olabiliyor. Çünkü oyun oynamaktan ziyade günlük işlerimizde olacağından konsol burada dezavantajlı oluyor. Ancak bütçeden yana sıkıntınız yoksa her ikisini de elinizde bulundurmanız sizin işinize bir hayli yarayacaktır.

Önerilen içerikler
BilgiKitap SpoilerSanat

" Saatleri Ayarlama Enstitüsü " Efsanesi

BilgiHayat

‘’Zaman Yönetimi İpuçları’’

Bilgi

"Sıfır Atık Hareketi: Sürdürülebilir Yaşamın Önemi"

BilgiGündemTeknoloji

''ChatGPT ile Yapay Zeka Destekli Sohbet Deneyimi''

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir