Bilgi

Kısa Bir Zamanda Üniversite Sınavı Kazanılabilir mi?

Kısa Bir Zamanda Üniversite Sınavı Kazanılabilir mi?

Bildiğiniz üzere her sene üniversite sınavı olmakta. Kimisi erkenden başlar çalışmaya tedbirini alır, kimisi de ilk aşamada kendini salar, hatasını anlayıp son aylar bastırır. Peki gerçekten  3 ay kala üniversite sınavı kazanılabilir mi?

 

Öncelikle ister mezun olun, ister olmayın bunun çok bir önemi yok. Mühim olan bir yerden başlamaktır. Eşit ağırlık, sayısal olmanızı da bir kenara bırakın, evet kabul edelim sayısal olanların konuları daha fazladır fakat azim, istikrar olduktan sonra herşey yoluna girer.

Ümidinizi kaybetmemeniz gerekir. Zararın neresinden dönerseniz kârdır. 3 ay kala sıfır olarak ya da biraz altyapı ile mi sınava girmek yoksa 3 ay kala bastırıp en azından olduğu kadar  sınava mı  girmektir bir düşünün.

Unutmamanız gereken bir şey var ki aslında 3 ay küçümsenecek bir zaman değil, 3 ayda çok şey başaran birçok insan vardır, dilerseniz arama motorundan bunun örneklerine bakabilirsiniz. Evet belki de psikolojik olarak 3 ay size çok kısıtlı gelecek fakat unutmayın imkansız diye bir şey yoktur.

Yapılan en büyük hata daha fazla çalışırsam daha iyi olur düşüncesidir. Evet bu doğrudur fakat bir yerden sonra bunun bir anlamı kalmıyor. Saatten ziyade verim önemlidir, belki de 12-13 saat çalışmak size yeterli gelecektir, fakat siz bu süreyi uzatırsanız bünye olarak çökebilir, ders konusunda da faydadan çok zararını görebilirsiniz.

Bizim tavsiyemiz 3 ay kala not tutmamanızdır. Çünkü siz zaten geriden geliyorsunuz not tutmak size ekstra zaman kaybı yaşayacaktır. Burada sizin kendi anlayış şekliniz devreye giriyor, kendinize güveniyorsanız not tutabilirsiniz fakat bu çok riskli olacaktır.

En önemlisi ders çalışırken rahat olun. Zaman kavramını kafanızdan çıkartmanız gerekmekte, zira hızlı davranırsanız konuları anlamayabilir hatta sınavınızı riske bile sokabilirsiniz.

Çevrenizde ve hatta akrabalarınızdan dahi şunları diyen olacaktır 3 ay kala bir yer mi kazanılır, şu saatten sonra ders çalışılmaz gibisinden sizin motivasyonunuzu düşüreceklerdir. Hiçbirine kulak asmayın. Siz kendi iç sesinizi dinleyin, imkansız diye bir şey yoktur. Başaracağınıza inanırsanız gerçekten yapabilirsiniz. Belli mi olur belki de derece dahi yaparsınız.

Önerilen içerikler
BilgiHayatPsikoloji

Değişim : Kişisel Gelişime Bağlanan Başarının Köprüsü

BilgiHayatPsikoloji

Cesaret ile Başarıya Giden Yol

BilgiHayat

Enerji Vampirleri: Hayatınızı Sömüren Gizli Tehlike

BilgiSağlık

Evde Kolayca Yapabileceğiniz 6 Detoks Tarifi

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x