Bilgi

Zayıf İnsanlar İçin Kilo Almanın Sırları!

Zayıf İnsanlar İçin Kilo Almanın Sırları!

Evet sizde sıkıldınız  zayıfsın kelimesinden,  onların karşısına kilo alıp, güçlü bir şekilde çıkıp o lafları yutturmak istiyorsunuz. Haksız da değilsiniz. Haydi başlayalım.

Yapmanız gereken tek şey spordur. Bunun altını çiziyoruz ve bu en garanti yöntemdir. Nasıl ya, spor yaparsam daha da zayıflarım kafayı yedi herhalde bu dediğinizi duyar gibiyiz. Şimdi size tüyoları verdikten sonra birkaç aya kendinizi tanıyamayacaksınız.

Kilo alamayan insanlar genelde şunu der yiyorum ama kilo alamıyorum. Evet bu doğrudur ne kadar yerseniz yiyin metabolizma hızınız yüksek olduğu  için  kilo alamazsınız, aslında bu bile genetiktir. Bazı kişiler şunu diyebilir, biz yiyoruz kilo alıyoruz, yedikleriniz nereye gidiyor. Tuhaf değil mi? Ama gerçekten de böyle. Söyle düşünün 80 kilogram birisi ben yemek yiyorum ondan böyleyim sen yesen sen de olursun diyecektir. Fakat siz onlara şöyle bir soru sordunuz mu hiç, siz neden daha fazlasına çıkamıyorsunuz, hadi yemek ye de 100 kilo ol bakalım dediğinizde size cevap veremeyeceklerdir. Elbette yemek yiyerek kilo alınır fakat herkesin hormonları farklı çalışır ve herkesin bir sınırı vardır.

Üstte bahsetmiştik ya hani bu işin tek çözümü spor evet tek çözümü spor. Ağırlık antrenmanları yapacaksınız. Haftanın belirli günlerinde 4-5 gün, 1 saati geçmeyecek şekilde sporunuzu yapacaksınız. Böyle yaparak kaslarınız yırtılacak ve kendini tamir edecektir. Diyorsunuz değil mi yemek yiyorum olmuyor, işte şimdi onu gösterme zamanı, spor yaptıktan sonra kaslarınız besin ve dinlenme isteyecektir. Bu durumda yavaş yavaş kilo alacaksınız hem de sağlıklı bir şekilde.

Merak edenler olacaktır, peki bu şekilde kaç kilo alabilirim? Düzenli antrenman yapar, beslenir ve dinlenirseniz ayda 2-2.5 kg alabilirsiniz. Tabiki de bunların hepsi kas olmayacaktır fakat gerçekten güzel bir görünüme kavuşacaksınız.

Asla pes etmemeniz gerekiyor, bu serüven kolay olmayacaktır, ama ne ekerseniz onu biçersiniz bunu unutmayın. Bugün çekeceğiniz acı yarın sizin gücünüz olacak. Spor yapmaya karar verdikten sonra iyice araştırma yaparak, antrenman sistemine karar verin. Daha sonra gerisi kendiliğinden gelecektir. Fakat unutmayın kusursuz olmalısınız. Sadece ağırlık antrenmanı yapıp, beslenme ve uykunuza önem vermezseniz gelişme daha az olacaktır.

Sabır gösterip, emek verirseniz ve en önemlisi istikrarlı olursanız 3 ay içinde gelişmeyi bariz farkedersiniz. 6 ay içinde hedefinize dahi ulaşabilirsiniz, fakat şunu unutmayın bu sporu bırakmayı düşünmeyin, başkaları için yapmayın, kendiniz için yapın yoksa bir yerden sonra sıkılıp sporu bırakabilirsiniz. Sporunuzu yaptınız ve hedefinize ulaştınız. Peki şimdi ne olacak? Yapılan en büyük hata burada başlıyor, hedefine ulaşan birçok insan bırakıyor fakat unutmayın sporu bırakırsanız bu sefer kilo verirsiniz. Siz yeter ki bir yerden başlayın gerisi kendiliğinden gelecektir.

Önerilen içerikler
BilgiBilimPsikoloji

Rezonans Gündelik Hayatta Nasıl Kullanılır?

BilgiBilimFelsefe

Simya Nedir?

BilgiHayatPsikoloji

Değişim : Kişisel Gelişime Bağlanan Başarının Köprüsü

BilgiHayatPsikoloji

Cesaret ile Başarıya Giden Yol

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x