Sağlık

Tartılar gerçekten Yağ ve Kas Oranımızı Doğru Ölçüyor mu?

Tartılar gerçekten Yağ ve Kas Oranımızı Doğru Ölçüyor mu?
Tartılar gerek diyet yapanlar için olsun, gerekse spor yapanlar için vazgeçilmez bir parçadır. Bazı tartılar düz olsa da, bazıları hem yağ oranını hem kas oranını ölçüyor. Kimisi pahalı, kimisi ucuz da olsa yağ ve kas oranlarını ölçtüğünü iddia ediyor. Bu duruma biraz açıklık getirelim, ayrıca tartıların vücuttaki yağ ve kas oranını nasıl tarttığını da açıklayalım.

Aldığınız tartı ucuz da olsa, pahalı da olsa aslında bu çok da fark eden bir şey desek doğru olmuş olmaz. Hata payları da olsa da ortalamaya yakın olarak doğru sonucu verebilirler. Peki ya bunu nasıl yaptığından bahsedelim.

Tartıya isterseniz normal şekilde çıkın ister başka türlü öncelikle doğru bir ölçüm için ayağınız çıplak olacak şekilde tartıya çıkmalısınız, böylelikle vücudunuza hafif bir elektrik akımı göndererek vücuttaki yağ, su, kas oranını ölçecektir.

Tabi ki de en doğru sonucu almak istiyorsanız, bu işi profesyonel olarak yapıyor veya çok fazla önem veriyor iseniz çok daha kaliteli makinalar da ölçü almanız çok daha doğru olacaktır. Hatta bu işi yapan merkezlere gitmeniz daha doğru olacaktır.

 

Önerilen içerikler
Sağlık

İdeal Kilo Nedir? İdeal Kilo Hesaplaması Nasıl Yapılır?

HayatSağlık

15 Günde Kilo Verdiren Dukan Birası Nasıl Yapılır?

SağlıkSpor

Yoga Yapmak İçin 5 Neden

BilgiSağlık

Evde Kolayca Yapabileceğiniz 6 Detoks Tarifi

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x