Gündem

Nisan 2024 Sigara Fiyatlarına Peş Peşe Zamlar

sigara fiyatları

Nisan ayının ilk haftası, sigara fiyatlarına yapılan ardı ardına zamlarla sarsıldı. Dün itibarıyla fiyatlara eklenen 9 TL’lik keskin artışın yankıları sürerken, bugün bazı markalara 6-7 TL daha zam yapılması dumanın üzerine ateş koydu. Zamlarının yakın gelecekte de devam edeceği yönünde işaretler varken, tüketiciler yeni fiyatlarla nasıl başa çıkacaklarını merak ediyor. Peki, bu zamlar sonrası fiyatlar ne kadar oldu? En ucuz ve en pahalı markalar vatandaşın bütçesini nasıl etkileyecek? İşte detaylar…

sigara

Zamların devam edeceği yönünde sinyaller alınırken, tüketiciler ve ekonomi uzmanları bu durumun piyasa dinamikleri ve tüketici alışkanlıkları üzerindeki etkilerini değerlendiriyor. Bu haberimizde, zamlı sigara fiyatlarının detaylarına, vatandaşların ve sektör temsilcilerinin görüşlerine yer vereceğiz.

Ne Kadar Zam Geldi?

Tekel Bayileri Yardımlaşma Derneği (TBYD) Başkanı Erol Dündar’ın açıklamasına göre, Philip Morris grubuna 6-7 TL arasında bir zam yapıldı. Ayrıca, Winston grubuna da önceki gün 9 TL zam uygulandığı belirtilmiş. Bu zamların ardından, fiyatların güncel durumu ve tüketicilerin bu değişikliklere nasıl tepki vereceği merak konusu olmaya devam ediyor.

sigara

En Pahalı ve En Ucuz Markalar Ne Kadar?

Zamlar sonrasında, Philip Morris grubunun en pahalı sigarasının fiyatı 67 TL’ye, en ucuz sigarasının fiyatı ise 60 TL’ye yükselmiş. Winston grubunda ise en pahalı sigaralar 69 TL olurken, en ucuz sigaralar 58 TL’ye satılmakta. Bu fiyatlar, tüketiciler için önemli bir maliyet artışını gösteriyor.

 

Önerilen içerikler
AstrolojiGündem

Nuray Sayarı’dan Önemli Tahminler: Çarşamba Günü 06.21’de Ne Olacak?

Gündem

“TESK Başkanı Açıkladı: Düğün Sezonu Gelirken Maliyetler Uçuyor - Ortalama 500 Bin TL!”

GündemSon Dakika

Türkiye'nin Yeni Eğitim Müfredatında İntegral Kavramı Kaldırıldı

Gündem

‘’Sağlıklı Kilo Vermenin 10 Yolu’’

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x