Geyik

Google’a Thanos Yazdığınızda Karşınıza Çıkan Sürpriz Yumurta

Google’ın yeni sürpriz yumurtası sayesinde Thanos’un yıkıcı gücünü arama sonuçlarına yansıtmak mümkün.

Marvel Sinematik Evreni, ülkemizde 25 Nisan’da vizyona giren Avengers: Endgame ile adeta bir dönemi kapatıyor. Yılın sinema olayı olması muhtemel olan ve gişe rekorlarını altüst etmesine kesin gözüyle bakılan film için bir sürpriz yumurta kurgulayan Google, Deli Titan’ın yıkıcı etkisini arama sonuçlarına yansıtıyor.

Google’da Thanos’u aradığınızda normal bir şekilde arama sonuçlarını görüntülüyorsunuz. Ekranın sağ üst tarafında yer alan küçük bilgilendirme kutusunda ise karakterin Infinity Gauntlet adlı meşhur eldiveni duruyor. Bu eldiven görseli büyük bir güce sahip.

Görsele tıkladığınız zaman, arama sonuçlarının yarısı rastgele bir şekilde silinip gitmeye başlıyor. Yaklaşık 90 milyon sonuç bulan Google bu rakamı, eldivene tıklanmasının ardından 45 milyona kadar indiriyor.

2018 yılında vizyona giren Avengers: Infinity War filminde eldiveni kullanan Thanos, evrendeki canlıların yarısını yok etmişti. Google, Thanos için hazırladığı bu süpriz yumurtayı biz de kullanarak arama sonuçlarının yarısını yok edebiliyoruz. Eldivene tekrar tıklandığında ise kaybolan sonuçlar geri geliyor.

Google’ın arama sonuçlarına sakladığı başka sürpriz yumurtalar da olmuştu. Arama motoruna askew, anagram ya da do a barrel roll yazdığınızda ilginç sonuçlarla karşılaşabilirsiniz, bizden söylemesi.

Kaynak: https://www.webtekno.com/google-a-thanos-yazdiginizda-karsiniza-cikan-surpriz-yumurta-h67532.html.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
Geyik

2023'e Yeni Girmişken Mizah Hiç Durmadı 😃

Geyik

Kameralara Yakalanan Titiz Fare

Geyik

KYK Burslarının Yatmasını Bekleyen Öğrencilerin Harika Tweetleri

Geyik

Hepimizin Yakından Takip Ettiği Ünlülerin Genç Halleri

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir