Bilgi

“Evlilik ve Mutluluk İlişkisi: Yeni Araştırma Sonuçları Şaşırtıyor!”

"Evlilik ve Mutluluk İlişkisi: Yeni Araştırma Sonuçları Şaşırtıyor!"

Son araştırmalar, evlilik ve mutluluk arasında herhangi bir bağlantı olmadığını ortaya koyuyor. Araştırmacılar, evlilik ve mutluluk arasındaki ilişkiyi inceledikleri bir çalışma gerçekleştirdiler.

Yapılan araştırmalar, bekarların evli çiftler kadar mutlu olduğunu gösteriyor.  Aynı zamanda evliliğin insanları daha mutlu veya sağlıklı yapmadığını gösteriyor. Ayrıca, bekarların evli bireylerden daha mutlu olabileceğini ortaya koydu.

Bilim insanları, evlilik ve bekarlık arasındaki fiziksel ve zihinsel sağlık üzerindeki etkilerini araştırdılar. California Üniversitesi’nden araştırmacılar, evliliğin uzun vadede refahı artırdığına dair sınırlı kanıt buldu.

Araştırmanın başında olan Dr. Bella DePaulo, medyanın ve bilimsel dergilerin evliliğin sağlık ve refah için olumlu olduğu iddialarının, metodolojik önyargılar nedeniyle genellikle araştırma sonuçlarını yanılttığını veya abarttığını belirtiyor.

DePaulo, intihar, depresyon, yalnızlık, sağlık ve mutluluk üzerine yapılan araştırmaların, bekar ve evli bireyler arasında benzer sonuçlar sunduğunu belirtiyor. Evliliğin sağlık veya refahta kalıcı bir iyileşme sağladığına dair çok az kanıt olduğunu ifade ediyor.

Evlilik ve mutluluk arasındaki ilişkiye dair yapılan bu yeni araştırmalar, mevcut inançları sorgulamamıza neden oluyor. Aynı zamanda bekarlık durumunun da mutluluk ve refah açısından önemli olduğunu gösteriyor.

Önerilen içerikler
Bilgi

Kendi İşinizi Kurmak İçin 5 Girişimcilik Adımı

BilgiTarih

Agnodice: Tarihin İlk Kadın Doktoru

BilgiHayat

Tatile Giderken Bavulunda Bulundurman Gereken 10 Şey

Bilgi

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Güzel 5 Balkan Şehri

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x