Bilgi

Evde Dondurma Yapmanın Püf Noktaları!

Evde Dondurma Yapmanın Püf Noktaları!
Dondurma yemek sağlık açısından ve birçok şey için faydalı olsa da dışarda yediğimiz her dondurma sağlıklı olmayabilir. Gıda boyasından tutunda koruyuculara kadar iş uzayabilmekte. İşinin hakkını verip doğal dondurma yapan firmalar, yerler olsa da fiyatları çok yüksek olduğundan milletimiz ucuz olana yöneliyor ve sağlık sorunlarına yol açabiliyor. Peki ya evde dondurma yapmak mümkün mü yapılsa dahi nasıl birşey ortaya çıkıyor değinelim:

Evde dondurma yapmak mümkündür hatta dışarıda yediğinizden dahi çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkabilir. Dondurma yapılırken en püf noktalardan bir tanesi her buzluğa atıp çıkardığınızda blender ya da mikser ile 2-3 dakika  karıştırmak geçiyor. Böylece hem dondurma kıvama gelecek hem de pürüzsüz bir hal alacak. Peki ya nedir bu dondurmanın püf noktası, malzemeleri?

Maraş dondurması dahi hakiki süt, şeker, ve sahlepten yapılmakta. Kulağa hoş geliyor değil mi sadece 3 malzeme. Evet gerçekten de 3 malzeme ile dışarıda yediğinizden dahi çok daha iyi bir dondurma yapabilirsiniz. Biraz da ayrıntıya inerek aşamalarına geçelim.

Tencereye sütü ekledikten sonra 10-15dk kadar hiç durmadan kaynatın, daha sonra azar azar şekeri ilave edip, sahlebi de ekleyin. 1 litre süte, ortalama 1 su bardağı şeker ve 8gr sahlep yeterli olacaktır. Daha sonra aşama aşama her 3-4 saatte bir bunu 4-5 sefer tekrar ederek blender ya da mikserden geçirin. Gerisi sizin afiyetle yemenize kalıyor, şimdiden afiyet olsun.

Önerilen içerikler
BilgiBilimPsikoloji

Rezonans Gündelik Hayatta Nasıl Kullanılır?

BilgiBilimFelsefe

Simya Nedir?

BilgiHayatPsikoloji

Değişim : Kişisel Gelişime Bağlanan Başarının Köprüsü

BilgiHayatPsikoloji

Cesaret ile Başarıya Giden Yol

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x