BilgiHayat

Evcil Hayvan Sahiplenmek İçin Sebepler!

Evcil Hayvan Sahiplenmek İçin Sebepler!

Kuşkusuz hayvanlar hayatımızdaki en değerli varlıklar. Dile gelmeseler dahi bizi neşelendirmeye ve mutlu etmeye yetiyorlar. Neden hayvan sahiplenmeliyiz , veya evinizde bir hayvan bulundurmalısınız bunlara değineceğiz.

Öncelikle hangi evcil hayvan sahibi olursanız olun, şundan emin olabilirsiniz ki iyi ki sahiplenmişim ne de iyi ettim diyeceksiniz. Hangi hayvanı sahipleneceğiniz tabi ki de size kalmış. Muhabbet kuşları, kediler, bahçeniz varsa köpek bile sahiplenebilirsiniz. Burada karar size kalmış. Sonuçta hangisini tercih ederseniz edin, yeni bir dost edineceksiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi? Belki de bu makaleyi okuduktan sonra siz bile bir hayvan sahibi olmak isteyebilirsiniz.

Gün içinde işinize veya okulunuza gittiniz, evde oturup telefona bakıyorsunuz veyahut yemek pişirdiğinizi varsayalım. Bir süreden sonra canınız sıkılacaktır. Telefon, iş, ev, okul, yemek nereye kadar, birazcık kafa dağıtmak için dışarı çıktınız fakat geleceğiniz yer yine eviniz.

Bu durumda emin olun, hayvanlarınızla geçireceğiz vakit hepsinden daha eğlenceli olacaktır. Onlarla oyunlar oynayabilir hatta derdinizi dahi anlatabilirsiniz. Acaba beni anlar mı diye düşünmeyin duvara konuşmaktansa onlara anlatmanız daha iyidir.

Hayvanlar kendilerine ilgi beklerler. Onlar bu konuda sizlerden daha isteklidirler, sevildiklerini bilmeleri onları kendi dünyalarında rahat ve mutlu hissettirir. Zaten baktığınız evcil hayvanınız size zamanla bağlanacaktır. Ve aranızda güçlü bir bağ oluşacaktır.

Elbette aklınıza şu sorular gelebilir, hayvanım bir gün ya ölürse. Evet gerçekten düşünmesi bile insanı üzüyor, ama şunu unutmamak gerekir ki bir gün hepimiz öleceğiz, aranızda bunu bile bile hayvan sahiplenmek istemeyenler illaki vardır. Fakat bu evcil hayvan sahibi olmayacağınız anlamına gelmiyor. Siz daima olumlu düşünün ve onlara sevgi, şefkat gösterin.

Özellikle kedilerin insanlara sağlıksal açıdan birçok faydası vardır. Kediler sizin yanınıza gelip kendisinin okşanmasını ister. Belki şahit olmuşsunuzdur, kediler bazen hırıltı sesleri çıkarır, homurtur. İşte bu insan sağlığına her yönden faydalıdır. Aranızda duymayanlar belki bunu okuduktan sonra şaşırabilir, evet yanlış okumadınız bu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır.

Peki ya niye hala bir hayvan sahibi olmuyorsunuz? Sizin onu sevdiğiniz, onun sizi sevdiği bir bağ oluşsa aranızda nasıl olurdu sizce? Biz söyleyelim belki de dünyadaki en güzel şeylerden birisi.

Önerilen içerikler
Bilgi

Kendi İşinizi Kurmak İçin 5 Girişimcilik Adımı

BilgiTarih

Agnodice: Tarihin İlk Kadın Doktoru

BilgiHayat

Tatile Giderken Bavulunda Bulundurman Gereken 10 Şey

Bilgi

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Güzel 5 Balkan Şehri

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x