BilgiOyun

Bilgisayar Oyuncularının Yaptığı Hatalar!

Bilgisayar Oyuncularının Yaptığı Hatalar!

Günümüzde bilgisayar oyunları bir hayli popüler durumda. Çocuğundan gencine, gencinden yaşlısına birçoğumuz bilgisayar başında oyun oynayarak vakit geçiriyoruz, hatta yeri geliyor kendimizi fazlası ile kaptırıyoruz. Peki ya hiç oyun oynar iken ya da bilgisayar başında dururken yaptığınız hataları düşündünüz mü? Oyunda kazanırken sevindiğiniz, kaybedince bilgisayarı dahi parçalamak istediğimiz oluyor, peki ya bunlar ne kadar doğru? Sizde bu hataları elbette merak ediyorsunuz. Şimdi bunları bir kenara bırakalım ve hazırsanız makalemize  doğru geçiş yapalım:

Keyif Almaya Bakın:

Öncelikle her ne tür oyun oynarsınız oynayın keyif almaya bakmalısınız. Örneğin rekabetçi oyunlarda kaybettiğinizde, hikayeli oyunlarda ise görev geçemediğinizde kafayı yiyecek duruma göre geliyorsunuz. Şunu baştan belirtelim maalesef bu çok yanlış bir tutumdur, her ne kadar bu yanlış desek te maalesef işin içine girdiğinizde bu böyle olmuyor ama unutmayın ki onlar  sadece bir oyun, bugün kazanır, yarın kaybedersiniz. Yaptığınız işten her zaman keyif almaya bakın, vakit öldürün.

Çok Fazla Kendinizi Kaptırmayın:

Yapılan bir diğer hata ise gereğinden fazla oyun oynamaktır. Tabi ki de burada fazla oyun oynamayın demiyoruz fakat görüyoruz ki oynadığı oyunlara bel bağlayan haddinden fazla vakit geçiren kişilerin psikolojisi dahi bozulabiliyor. Burada öenmli nokta tek seferde fazla oynamaktan ziyade az ama sık oynamaktır. Böylece hem aldığınız zevk 2’ye katlanacak hem de sıkılmamış olacaksınız. Bu oyundan oyuna da değişse bu maddemizi de dikkate almanız faydanıza olacaktır.

İçecek Almayı Unutmayın:

Hiç aklınıza geldi mi veya dikkat ettiniz mi? Acaba ne eksik diye. Özellikle yaz aylarında birçok oyuncu hem oyunun verdiği bir kapılma ile hem de oyunun başından kalkmak istemediği için içecek bir şeyler  tercih etmemekte. İçecek içmeniz sizi hem rahatlatacak hem de daha iyi odaklanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yaz aylarında  vücut kendini soğutmak istediğinden ekstra olarak efor sarf edecektir, işte bu durumda içecekler bilgisayar başında iken veyahut  oyun oynarken vazgeçilmez şeylerden birisi haline geliyor.

Sürekli Aynı Oyunu Oynamayın:

Aslında burası da epey önem arz ediyor. İlla ki denk gelmiş veya görmüşsünüzdür, sürekli aynı oyunu oynamakta bir yerden sonra hem psikolojik olarak hem de ruhsal olarak sizi  sıkıntıya sokacaktır. Burayı biraz açmak gerekir ise tabi ki de aynı oyunu oynamanızda bir zarar yok fakat değişikliğe gitmeniz hem size farklı manzaralar, deneyimler sunacak hem de sıkılmamış olacaksınız. Yine baştan belirtelim burada karar tamamen size kalmış durumda, ama yapılan araştırmalar da  gösteriyor ki bir tek oyunlarda değil hayatın kendisinde dahi değişiklik çok önemli. Dilerseniz  https://www.gamekolik.net adresine de giderek farklı oyunlar satın alabilirsiniz. Hem kendi zevkinize göre oyunlar bulacaksınız hem de oyun dünyasına yeni adımlar atmış olacaksınız.

Belli Zamanlarda Aralar Verin:

Evet yanlış okumadınız haftanın belirli günlerinde veyahut ayda birkaç sefer olacak şekilde oyunlar ile bağınızı koparabilirsiniz. Çoğumuz belki de günün birçoğunu oyun oynayarak geçiriyoruz. İş, okul, gezi derken kendimizi eve attığımızda başına ilk geçtiğimiz şeylerden biri  genellikle bilgisayarlar oluyor, hal böyle olunca da oyun oynamak kaçınılmaz bir hal almakta. Bu aslında güzel bir şeydir fakat dediğimiz gibi aralar vermeniz faydanıza olacaktır.

Özetleyecek olursak hayatta her şeyin yeri  ayrı. Yeri gelir oyun oynarsınız, yeri gelir başka işle uğraşırsınız. Canınız sıkıldığında, yapacak bir şey bulamadığınızda oyun oynamanız gayet iyi bir durumdur diyebiliriz ama şunu unutmamakta fayda var:

Oyuna kendinizi kaptırmayın, işlerinize mani olmasına izin vermeyin,  sıradan bir şey gibi bakın durum böyle olursa hem beden hem ruh sağlığı için faydalı dahi diyebiliriz.

 

Önerilen içerikler
Bilgi

Kendi İşinizi Kurmak İçin 5 Girişimcilik Adımı

BilgiTarih

Agnodice: Tarihin İlk Kadın Doktoru

BilgiHayat

Tatile Giderken Bavulunda Bulundurman Gereken 10 Şey

Bilgi

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Güzel 5 Balkan Şehri

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Okumaya değer...
Vivaldi: Müziğin Dört Mevsimi
0
Would love your thoughts, please comment.x