Teknoloji

Whatsapp’dan yasaklanabilirsiniz!

whatsapp'dan yasaklanabilirsiniz

Bunları yaparsanız Whatsapp sizi yasaklayabilir!

WhatsApp, dünya çapında en yaygın mesajlaşma araçlarından biridir. Çok sayıda kullanıcı bu uygulamayı ücretsiz ve her şeyini paylaşabileceği bir platform olarak görür. Fakat durum böyle değildir. Biz de bu yazımızda WhatsApp’ta yapılmaması gereken şeyleri kısaca sıraladık.

İşte yasaklanma sebepleri

whatsapp'dan yasaklanabilirsiniz

WhatsApp, çok sayıda kullanıcı tarafından ücretsiz ve her şeyin yapılabildiği bir platform olarak görülür. Ancak, uygulamadaki yaptıklarınızla çatışan hükümler ve koşullar bulunuyor. Bu sebeple, yapmamanız gereken durumlar da mevcuttur.

WhatsApp, hesabınızı geçici veya kalıcı olarak silme özelliğine sahiptir. Uygulama içinde yapmamanız gereken durumlar yapılırsa hesabınızı kaybetme riski oluşur. Bu, yapılan düzenlemelerin ihlal durumunuza göre değişebilir.

WhatsApp, paylaşımlarınıza erişebilir ve yasadışı paylaşım tespit eden otomatik hack sistemi içerir. Telif hakkı korunan bir film ya da ses dosyası alırsanız saklayabilirsiniz, ama dağıtamazsınız. Çünkü yasadışı paylaşım yapıldığı tespit edilirse hesabınız askıya alınabilir.

Çıkartmalara ve fotoğraflara dikkat edin!

WhatsApp, ırkçı ya da cinsel içerikle bağlantılı çıkartmalar ve fotoğraflardan oluşan bazı görseller için düzenlemelerini geçerli saymaz. Bu nedenle, bir paylaşımın telif hakkının korunmaması, o görselin uygun olmasını engelleyebilir.

WhatsApp’ın düzenlemeleri nedeniyle, eğlenme amaçlı olsa bile kullandığınız ırkçı ya da cinsel içerikle bağlantılı görseller hesabınızın askıya alınmasına sebep olabilir. Bu nedenle, kullandığınız paylaşımlarda dikkatli olmanız önerilir.

Üçüncü taraf yazılım olan Whatsapp kullanmayın!

WhatsApp yalnızca resmi Android sürümlerini kabul eder. Yetkisiz sürümlerin kullanımı yasaktır ve güvenlik riski oluşturabilir. Kullanımının yasaklanması nedeniyle, hesabının askıya alınması riski bulunur. Resmi sürümü kullandığınızdan emin olun ve uygulamanın uyarılarına dikkat edin.

Spam mesajlar gönderip başkalarını hacklemeye çalışmayın!

WhatsApp, spamı önlemek için aynı mesajı birkaç kişiye göndermek isteyen kullanıcıları kısıtlamıştır. İleti özelliği ile aynı anda sadece 5 kişiye mesaj gönderebilme imkânı tanındı. Böylece, kullanıcıların rahatsız edilmemesi hedeflenmiştir. Eğer spam olarak işaretlenirseniz, birkaç saat, gün veya hafta süreli yasağa uğrayabilirsiniz ve devam ettiğinde kalıcı yasak uygulanabilir.

 

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
Teknoloji

86 Milyon Dolar Değerinde Uçan Yat ''Plectrum''

Teknoloji

Google AI Sistemi Müzik Yapıyor!

Teknoloji

Sony Türkiye'den Çekildi! Ofisler kapanıyor!

Teknoloji

Instagram Takipçi Kasmak (Gerçekten Takipçi 😬)

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumaya değer...
Sony Türkiye’den Çekildi! Ofisler kapanıyor!