Son Dakika

Son Dakika: Sinan Ateş cinayetinde 3 tutuklama!

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin soruşturma kapsamında, olayın azmettiricisi olarak iddia edilen “Dodo” lakaplı Doğukan Çep ve 3 kişi daha tutuklandı. Bu sayıyla birlikte tutuklu sayısı 13’e ulaştı.

Ankara’da 30 Aralık’ta silahla öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ölümüyle ilgili soruşturma sürüyor ve genişliyor.

“DODO” LAKAPLI DOĞUKAN ÇEP TUTUKLANDI

İstanbul’da “Dodo” lakaplı Doğukan Çep’in olayın azmettiricisi olarak arandığı sırada yakalandığı ve Ankara’ya getirildiği belirtiliyor. Emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Çep ve 3 şüpheli, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 13’e ulaştı.

“Öldürmek gibi bir amacımız yoktu!”

Raporlara göre, “Dodo” lakaplı Çep emniyetteki ifadesinde cinayeti planlayan ve hayata geçiren kişi olarak gösterilirken, amacının öldürmek değil, sadece gözdağı vermek ve yaralamak olduğunu söyledi. Çep, Sinan Ateş’in ocak başkanının kendisine yardım etmediğini iddia etti ve bunun kızgınlığıyla olayı planladıklarını söyledi. Öldürme amaçlarının olmadığını belirtti.

“Olaydan iki gün önce keşif yapmış”

Cinayetten iki gün önce İstanbul’dan Ankara’ya gelerek Sinan Ateş’in gitmekte olduğu yerleri saat saat tespit edip tetikçiye bildiren Çep, saldırıdan sonra da Bolu Gerede’ye ve İstanbul’a gitti. Ayrıca, iki gün önce aralarında iki özel harekat polisinin de bulunduğu 4 kişi ve MHP İstanbul il yönetimi listesinden çıkarılan U.K. de tutuklandı ve cezaevine gönderildi.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
Son Dakika

Taha Duymaz'ın cansız bedenine ulaşıldı!

Son Dakika

Son Dakika: Recep Tayyip Erdoğan 10 ilde OHAL ilan etti!

Son Dakika

Son Dakika: Dört ilden kar tatili uyarısı!

Son Dakika

Kemal Kılıçdaroğlu ankete göre kazandı!

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir