Son Dakika

Son Dakika: Dört ilden kar tatili uyarısı!

kar tatili

Bingöl, Şanlıurfa, Diyarbakır’ın Cüngüş ve Dicle beldeleri, Bitlis’in başkenti Tatvan, Güroymak, Hizan ve Mutki’deki okullar, sadece bir günlüğüne tatil yapıldı.

Bitlis İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, yapılan açıklamada, Bitlis’te yaşanan yoğun kar yağışının etkilerini göz önünde bulundurarak 6 Şubat Pazartesi günü, kent merkezi, Güroymak ve Hizan ilçelerinde eğitim-öğretimin yapılmayacağını duyurdu. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Tatvan ilçesinde de yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi. Şanlıurfa’da da benzer şekilde, olumsuz hava koşulları nedeniyle yarıyıl tatili bir gün daha uzatıldı.

Diyarbakır’da Çüngüş ve Dicle ilçelerinde okullar tatil edildi. Çüngüş Kaymakamı Tuncay Kaldırım, yoğun kar yağışı nedeniyle öğrenciler ve öğretmenlerin can güvenliği düşünülerek tüm okulların tatil edildiğini duyurdu. Dicle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, okulların yoğun kar ve soğuk hava nedeniyle tatil edildiği bildirildi.

Bingöl’de de olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitim-öğretim yapılmayacak. Bu karar hava koşullarının etkilerinin göz önünde bulundurularak alındı.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
Son Dakika

Taha Duymaz'ın cansız bedenine ulaşıldı!

Son Dakika

Son Dakika: Recep Tayyip Erdoğan 10 ilde OHAL ilan etti!

Son Dakika

Kemal Kılıçdaroğlu ankete göre kazandı!

Son Dakika

Asker eğlencesine minibüs daldı! 1 ölü, 3 yaralı

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumaya değer...
Kılıçdaroğlu konuşurken “aday olma”diye bağıran gence müdahale edildi