Teknoloji

Sanal Ofis Nedir? Nasıl Kiralanır?

Sanal ofis nedir? Nasıl sanal ofis kiralanır? Bu gibi soruların yanıtı bu içeriğimizde yatıyor.

Teknolojinin hızla gelişmesi sayesinde, son yıllarda sektör çeşitliliğinde artış görülüyor.  Bunun bir kararı olarak çok sayıda şahıs, günümüzde kendi işini oluşturmak istiyor. Kendi işlerini kurar iş dünyasına atılmak isteyen girişimcilerin önlerinde çok fazla yapılması gereken iş bulunuyor. Bu işlerin bir ihtimal de en büyük ve maliyetli olanı ise bir ofise haiz olmak oluyor. Ancak ilerleyen teknoloji kendi işine haiz olmak isteyen bireylerin üzerinden bir yükselti işleri alıyor. İşte sanal yazıhane nelerdir, nasıl kiralanır ve avantajları nedir sorularının yanıtlarının yer aldığı yazımız ile sizler de artık düşük maliyetle ve rahatça kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Sanal Ofis Nedir?

Teknolojik gelişmelerin hayatın her alanına girmesiyle birlikte insanların gereksinimlerini yok etme mevzusundaki alternatifleri de artmış bulunmaktadır. Sanal yazıhane de bu alternatiflerden birisidir. Sanal büro ile birlikte, şirketler tüm fiziksel yazıhane özelliklerine çok daha uygun bir fiyata haiz olabiliyor. Çok fazla sayıda pozitif yanları olan sanal büro ile şirketlere kendi ofisleriymiş benzer biçimde kullanabilecekleri bir adres verilmektedir. Üstelik bu adres, son aşama merkezi ve prestijli bir yerde olabiliyor. Kısacası şirketler, bir sanal yazıhane kiralama şirketinden sanal büro hizmeti satın almaktadırlar. Bu şekilde elde etmiş oldukları firmanın adresini kartvizitlere yahut web sitelerine yazabiliyorlar. Bu adreste şirket adına çalışan sekreter, danışman yahut insan kaynakları uzmanı benzer biçimde görevi olan kişiler bulunmaktadır. Sanal ofis şirketleri müşterilerine bir telefon numarası da sağlayarak müşterilerin bu telefon numarasını diledikleri vakit arayabilmesine imkân sağlıyorlar. Tüm bunlara ayrıca, işletme sahibinin bu ofise gitmesine gerek kalmıyor. Şirket sahipleri sanal ofislerine toplantıları olduğunda gidip orada çalışabiliyorlar. Sanal ofisler ile beraber şirketler, normalde büyük masraflar yaratacak ofislere çok daha uygun fiyatlara sahip olabiliyorlar. Müşterileri sanal yazıhane adreslerine gittiklerinde muhatap olabilecekleri görevliler bulunuyor olması ve işlerini bu biçimde halledebiliyor olmaları da bir avantaj.

Sanal Ofis Nasıl Tutulur?

Sanal ofisin günümüzde yaygın olarak tercih edilmesi nedeniyle birden fazla sanal büro kiralama şirketi mevcuttur. Verdiğiniz kararın peşinden şirketle anlaşıp gerekli sözleşmeleri imzalamanız halinde bir yoklama memuru satın aldığınız sanal büro adresine gelmiş olarak gerekli teftişleri yapıyor. Bu noktada sanal ofis resepsiyonunuz size haber veriyor ve sizin yoklama memuruyla birlikte gerekli belgeleri sanal büro adresinizde imzalamanız gerekiyor. Eğer salan ofisinizin bulunduğu adrese yakın değilseniz ya da oraya gidemeyecek durumdaysanız yoklama memuruyla randevulaşarak gerekli belgeleri başka bir vakit imzalayabiliyorsunuz. Tebrikler! Böylesi kısa süreli ve az uğraşlı bir süreçle artık siz de bir büro sahibisiniz. Sanal büro kiralamak işte bu kadar basit. Siz de şayet şirketinizin yazıhane harcamalarını azaltmak ve prestij sahibi bir adrese haiz olmak istiyorsanız sanal ofis satın almayı düşünebilirsiniz.

Sanal Ofis Fiyatları Ne Kadar?

Sanal yazıhane tutarları, normal yazıhane fiyatları ile karşılaştırıldığı vakit fazlaca hesaplı diyebiliriz. Ancak her firmanın farklı fiyat politikası ve değişik ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Belirli lokasyonlarda büro gereksinim duyan kişiler seçtikleri şehirlere gore değişik ücretlendirme ile karşılaşırlar. Daha prestijli ve merkezi yerlerde sanal yazıhane kiralarının fiyatları yüksek olur. Elbette firmalar birbiri ile rekabet halinde olduklarından oldukça şirketin olduğu yerlerde fiyatlar nispeten daha uygundur. Sanal ofislerin yaklaşık fiyatı ve hizmetleri ülkemizde aylık ortalama 200-500 tl arasındadır. Bu paket muhteviyatında ise genellikle resepsiyon hizmeti mevcuttur ve ek ücret karşılığında da öteki hizmetler bulunmaktadır.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
Teknoloji

86 Milyon Dolar Değerinde Uçan Yat ''Plectrum''

Teknoloji

Google AI Sistemi Müzik Yapıyor!

Teknoloji

Whatsapp'dan yasaklanabilirsiniz!

Teknoloji

Sony Türkiye'den Çekildi! Ofisler kapanıyor!

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir