BilgiSağlık

Reflü Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Günümüzde reflü hastalığı bir hayli artmış durumda. Peki yok mu bunun bir çözümü diyebilirsiniz. Aslında var. Tedbirli olup sabır gösterirseniz uzun vadede düzelebilme ihtimali yüksektir.

Öncelikle yatarken başınız dik bir şekilde uyumalısınız. Bunu yapmanız durumunda gece yediğiniz yemekler ağzınıza gelmeyecektir. Ağzınıza gelmese dahi yine de yastıksız yatmamalısınız. Unutmayın reflünüz olsun ya da olmasın yastıkla yatmak özellikle yüksek bir yastık tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır

Az yiyip sık yemelisiniz. Tek oturuşta mideyi doldurmamalısınız. Böyle yaparak hem mideniz zarar görecek hem de reflüye davet çıkaracaksınız. Eğer ki reflü hastası değil iseniz az yiyip sık yiyerek istediğiniz besinleri dozunda yiyebilirsiniz. Fakat reflü hastası iseniz maalesef yediklerinize dikkat etmenizde fayda var. Kısaca baharatlı, acı ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Yemeklerden hemen önce, sonra ve yemek sırasında çok fazla su içmemeye özen gösterin. Su hem sizi tıkayacak hem de mide asidini baskılayacaktır.

Peki ya bunlara dikkat ettik acaba geçecek mi diyebilirsiniz. Burada garanti veremeyiz maalesef, bu yüzden sizlere biraz daha doğal çözümlerden bahsedelim.

Patates suyu, kudret narı, zeytinyağlı çörek otu karışımı, sirkeli su, tahin gibi karışımları aç karnına deneyebilirsiniz.

Önerilen içerikler
BilgiHayatPsikolojiSağlık

Endişe : Kişisel Gelişimde Dezavantaj

Bilgi

"Kariyer Gelişimi: İş Hayatında Başarılı Olmanın Sırları"

Bilgi

"Seyahat Rehberi: Dünyanın En İlginç ve Gizemli Yerleri"

HayatSağlık

"Sağlıklı Yaşam Rehberi: Sağlığınızı Geliştirmenin Yolları"

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir