BilgiSağlık

Reflü Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Reflü Neden Olur ve Nasıl Geçer?

Günümüzde reflü hastalığı bir hayli artmış durumda. Peki yok mu bunun bir çözümü diyebilirsiniz. Aslında var. Tedbirli olup sabır gösterirseniz uzun vadede düzelebilme ihtimali yüksektir.

Öncelikle yatarken başınız dik bir şekilde uyumalısınız. Bunu yapmanız durumunda gece yediğiniz yemekler ağzınıza gelmeyecektir. Ağzınıza gelmese dahi yine de yastıksız yatmamalısınız. Unutmayın reflünüz olsun ya da olmasın yastıkla yatmak özellikle yüksek bir yastık tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır

Az yiyip sık yemelisiniz. Tek oturuşta mideyi doldurmamalısınız. Böyle yaparak hem mideniz zarar görecek hem de reflüye davet çıkaracaksınız. Eğer ki reflü hastası değil iseniz az yiyip sık yiyerek istediğiniz besinleri dozunda yiyebilirsiniz. Fakat reflü hastası iseniz maalesef yediklerinize dikkat etmenizde fayda var. Kısaca baharatlı, acı ve yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

Yemeklerden hemen önce, sonra ve yemek sırasında çok fazla su içmemeye özen gösterin. Su hem sizi tıkayacak hem de mide asidini baskılayacaktır.

Peki ya bunlara dikkat ettik acaba geçecek mi diyebilirsiniz. Burada garanti veremeyiz maalesef, bu yüzden sizlere biraz daha doğal çözümlerden bahsedelim.

Patates suyu, kudret narı, zeytinyağlı çörek otu karışımı, sirkeli su, tahin gibi karışımları aç karnına deneyebilirsiniz.

Önerilen içerikler
BilgiFelsefeHayatPsikoloji

Beklentilerden Kurtulmak

Bilgi

"Yaz Tatili Rehberi: 2024'ün En Gözde Tatil Noktaları"

Bilgi

"Küçük Alanlar İçin 10 Akıllı Dekorasyon Fikri"

Bilgi

Dünyanın Dört Bir Yanından 9 İlginç Tuz Çeşidi

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x