Gündem

Kabataş-Mecidiyeköy Metro Hattı Fulya ve Yıldız istasyonları açıldı!

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın Mecidiyeköy-Yıldız istasyonları resmi olarak hizmete açıldı.

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy-Yıldız istasyonlarının açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Adıgüzel, CHP Grup Başkanvekili ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve davetliler katıldı. İmamoğlu açılış konuşmasının ardından Kabataş-Mecidiyeköy Metro Hattı’nın Fulya ve Yıldız İstasyonlarında yolculuk yaptı.

İmamoğlu, yeni yıla 1 Ocak’ta açtıkları Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, bugün hizmete aldıkları Mecidiyeköy-Fulya-Yıldız metro hattı ve 6 Ocak’ta vatandaşların kullanımına sunulacak Dudullu-Bostancı metro hattı ile “Merhaba” dediklerini aktardı.

3 hizmetin toplam yatırım bedelinin 20 milyar lira olduğu bilgisini paylaşan İmamoğlu, “Sağlıklı bir yöntemle yatırım yapmayan ve İstanbulluların parasını sağlıklı bir biçimde harcamayan, İstanbulluların gönlünü kazanamaz” dedi.

Göreve geldikleri an itibariyle, İBB içerisindeki “tükenmişlik sendromuna” son verdiklerini vurgulayan İmamoğlu, “İsraftan arınmış bütçemizle, kesinlikle partizanlıktan uzak, liyakate dayalı bir yönetim anlayışıyla, enerjimizle, İstanbullunun parasını yönettiğimizin farkında olan bir ahlaklı, erdemli tutumla, doğru ve özenli iş yapma becerimizle, İstanbul’da metro üretimine hem hız kattık hem de kalite kattık. Planı, projesi, finansmanı tamamlanmadan başlatılmış bu işleri, kaderine terk edilmiş metro inşaatlarını devraldığımız andan itibaren 10 metro inşaatını aynı anda harekete geçirerek, dünyada eşi benzeri olmayan bir rekora da İstanbul halkı adına imza attık. Bizden önceki 25 yıl boyunca yıllık metro imalatının bugün itibariyle 2,5 katının da üstüne çıktık, 3 katına doğru gidiyoruz” bilgilerini paylaştı.

Kendilerinin ulaştığı seviyenin de İstanbul’un kaybettiği yılları telafi edemeyeceğine dikkat çeken İmamoğlu, iktidar kanadından gelen engellemelerin bir an önce son bulması gerektiğinin altını çizdi.

TOPLAMDA 19 İSTASYONU OLACAK

Kabataş-Mecidiyeköy Metro Hattı Fulya ve Yıldız istasyonları açıldı!

Konuşmalar ve kurdele kesiminin ardından perona inen heyet, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı Mecidiyeköy-Fulya-Yıldız kesiminde hizmet verecek treni deneyimledi.

Kabataş-Mahmutbey hattının toplam uzunluğu 24,5 kilometre. 19 istasyondan oluşan hat, tek yönde 70 bin yolcu kapasitesine sahip olacak.

Beyoğlu, Beşiktaş, Şişli, Kağıthane, Eyüpsultan, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar ilçelerinden geçecek olan hat; Kabataş İstasyonu’nda, Kabataş-Taksim Füniküler Hattı ile Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı’na entegre olacak.

Yenikapı-Mecidiyeköy Hattı’ndan da söz konusu hatta entegrasyon sağlanacak. Karadeniz Mahallesi İstasyonu’ndan Habibler-Edirnekapı-Topkapı Hattı da entegrasyon noktalarından biri.

Son entegrasyon ise Mahmutbey İstasyonu’dan Otogar-Bağcılar-Kirazlı-Başakşehir-Olimpiyat Metro Hattı ile olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla, Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın Mecidiyeköy-Yıldız istasyonları resmi olarak hizmete açıldı.

Kabataş-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı’nın Mecidiyeköy-Yıldız istasyonları, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Adıgüzel, CHP Grup Başkanvekili ve CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat gibi davetliler de katıldı. İmamoğlu, yeni yıla 1 Ocak’ta açtıkları Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi, bugün hizmete açtıkları Mecidiyeköy-Fulya-Yıldız metro hattı ve 6 Ocak’ta vatandaşların kullanımına sunulacak Dudullu-Bostancı metro hattı ile “Merhaba” dediklerini söyledi. İmamoğlu, 3 hizmetin toplam yatırım bedelinin 20 milyar lira olduğunu ve İBB’nin İstanbul’da metro üretimine hız kattıklarını ve kalite kattıklarını belirtti. İmamoğlu, iktidar kanadından gelen engellemelerin bir an önce son bulması gerektiğini vurguladı.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
AstrolojiGündem

Nuray Sayarı’dan Önemli Tahminler: Çarşamba Günü 06.21’de Ne Olacak?

Gündem

“TESK Başkanı Açıkladı: Düğün Sezonu Gelirken Maliyetler Uçuyor - Ortalama 500 Bin TL!”

GündemSon Dakika

Türkiye'nin Yeni Eğitim Müfredatında İntegral Kavramı Kaldırıldı

Gündem

‘’Sağlıklı Kilo Vermenin 10 Yolu’’

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x