Gündem

İstanbul’daki Pierre Loti Fransız Lisesi Güvenlik Nedeniyle Eğitimine Geçici Olarak Ara Verdi!

fransız lisesi

Beyoğlu’daki Pierre Loti Fransız Lisesi İstanbul Yerleşkesi Güvenlik Nedeniyle Geçici Olarak Kapatılmıştır.

Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda tarafından İstanbul’daki başkonsolosluklarının güvenlik nedeniyle kapatılması sonrası, Pierre Loti Fransız Lisesi’de Beyoğlu yerleşkesi güvenlik endişeleri sebebiyle geçici olarak eğitimine ara vermiştir. Okul tarafından velilere yapılan bilgilendirme mesajında, 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günlerinin yerleşkenin kapalı olacağı duyurulmuştur.

Bilgilendirme mesajında, “Mevcut güvenlik koşulları ve diplomatik makamlar ile ilgili olarak, Beyoğlu yerleşkesi 2 Şubat Perşembe ve 3 Şubat Cuma günleri kapalı olacaktır. Bu rahatsız edici durumdan dolayı özür dileriz ve durumun gelişimini size en kısa sürede bildireceğiz. Cuma günü durumun normale dönmeyi öngördüğümüzü belirtmek isteriz.” ifadeleri kullanılmıştır.

Neler oldu?

Danimarka’daki Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan’ın İsveç’teki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yakması sonrası, Fransa, Almanya, İngiltere ve Hollanda İstanbul’daki başkonsolosluklarını kapatma kararı aldı. Kanada da vatandaşlarını terör saldırısı tehdidi nedeniyle uyardı.

27 Ocak’ta ABD, Fransa, İtalya, İspanya, Almanya ve İsveç vatandaşlarına Türkiye’ye yapacakları seyahatler sırasında olası terör olaylarına karşı uyarıda bulundu. İngiltere de İstanbul’daki kiliseler, sinagoglar, büyükelçilikler/konsolosluklar ve diğer yerlere yönelik terör saldırı tehdidinin bulunduğunu açıkladı.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
Gündem

Deprem Sonrası Sivas'ta Kiralık Daire Kalmadı

Gündem

TÜRKİYE DEPREM TEHLİKE HARİTASI

Gündem

"Hatay sınırında savaş var!" İddiası doğru mu?

Gündem

Kılıçdaroğlu konuşurken "aday olma"diye bağıran gence müdahale edildi

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumaya değer...
Ümit Özdağ ve Gültekin Uysal birbirlerine girdi!