Gündem

İran’ın İsrail’e İHA Saldırısı Sonrası ABD’den Destek Açıklaması

İran'ın İsrail'e İHA Saldırısı Sonrası ABD'den Destek Açıklaması

İran’ın İsrail’e yönelik İHA saldırısının ardından gelen karşılıklı gerginlikler devam ederken, Amerika Birleşik Devletleri’nden konuya ilişkin ilk resmi açıklama yapıldı. Beyaz Saray, İsrail’e tam destek verileceğini ve İran’dan gelen tehditlere karşı İsrail’in savunmasının destekleneceğini belirtti.

ABD, İsrail’in güvenliğine olan sarsılmaz desteğini vurgulayarak, İran’ın herhangi bir tehdidine karşı İsrail’in yanında olduklarını açıkça ifade etti. Bu açıklama, İran’ın 1 Nisan’da İsrail’in Şam’daki büyükelçilik yerleşkesinde bulunan konsolosluk binasına düzenlediği hava saldırısına misilleme olarak İsrail’e yönelik başlattığı İHA saldırısından sonra geldi. İran’ın bu hamlesi, 50 ile 100 arasında kamikaze dronun kullanıldığı büyük bir saldırı olarak kaydedildi.

Beyaz Saray’ın yaptığı açıklamada, “İran’ın İsrail’e hava saldırısı başlatması sonrasında, İsrail’in güvenliğine olan desteğimiz tamdır. Amerika Birleşik Devletleri, İran’dan gelen tehditlere karşı İsrail’in savunmasını destekleyecektir,” ifadelerine yer verildi.

Bu açıklamalar, bölgedeki mevcut durumun hassasiyetini ve ABD’nin İsrail’e olan bağlılığının devam ettiğini gösteriyor. Uluslararası toplum, bu gelişmeleri yakından izlemeye devam ediyor.

Avatar photo
Yazar hakkında

Sanatı desteklemeye her gün devam edeceğim. Sanatla yaşıyorum, bunun bir parçasıyım.
Önerilen içerikler
AstrolojiGündem

Nuray Sayarı’dan Önemli Tahminler: Çarşamba Günü 06.21’de Ne Olacak?

Gündem

“TESK Başkanı Açıkladı: Düğün Sezonu Gelirken Maliyetler Uçuyor - Ortalama 500 Bin TL!”

GündemSon Dakika

Türkiye'nin Yeni Eğitim Müfredatında İntegral Kavramı Kaldırıldı

Gündem

‘’Sağlıklı Kilo Vermenin 10 Yolu’’

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Okumaya değer...
Sekülerlik Nedir?
0
Would love your thoughts, please comment.x