Film

‘’Hayatınızı Etkileyecek 9 Film: Bu Filmleri İzlemeden Geçmeyin’’

film

Film izlemek hemen herkesin sevdiği bir aktivitedir. Hayatımızın bir parçası olan filmler bize kendimizi bulma, kendimizi geliştirme ve kendimizi aşma fırsatı sunar. Dramdan fantastiğe, hayatınızı etkileyecek, sizi hem içsel hem dışsal bir yolculuğa çıkaracak filmleri izlemeniz için sizlere birkaç film önerimiz var. Bu filmleri izlemeden geçmemenizi tavsiye ederiz.

  1. Green Book (IMDb Puanı: 8,2)

Ünlü bir Afro Amerikalı piyanistin turnesi için şoför arayan Tony Lip, işsiz kaldığı için bu teklifi kabul eder. Film, Tony ve piyanistin kullandıkları “Green Book” adlı rehber kitaptan ismini alır. Bu kitap, Amerika’da siyahilere güvenli yerleri göstermektedir. Yolculuk sırasında ırkçılık, tehlike ve beklenmedik dostlukla karşılaşan ikili, ön yargıların ne kadar zararlı olduğunu anlarlar. Ayrıca bu film, gerçek bir hikayeden uyarlanmıştır.

  1. Captain Fantastic (IMDb Puanı: 7,8)

6 çocuğuyla birlikte Amerika’nın Kuzeybatı Pasifik ormanlarında izole bir şekilde yaşayan Ben Cash, çocuklarına hem fiziksel hem zihinsel olarak sıra dışı bir eğitim vermektedir. Ancak eşinin ölümüyle birlikte bu hayatı terk etmek zorunda kalır. Çocuklarıyla birlikte eşinin cenazesine gitmek için yola çıkan Ben, modern dünyanın zorluklarıyla ve ailesinin eleştirileriyle karşı karşıya gelir. Bu film, aile, özgürlük ve toplum arasındaki çatışmayı gözler önüne serer.

  1. Seven Years in Tibet (IMDb Puanı: 7,1)

1939 yılında, Nazi Almanyası’nın desteklediği bir dağcılık ekibinin üyesi olan Heinrich Harrer, Himalayalar’da tırmanış yaparken İngilizler tarafından esir alınır. Kaçmayı başaran Harrer, Tibet’in başkenti Lhasa’ya ulaşır. Burada Dalai Lama ile tanışır ve onun felsefesinden etkilenir. Harrer’in hayatı, Tibet kültürü ve tarihiyle bütünleşir. Bu film, Harrer’in gerçek anılarına dayanmaktadır.

  1. Life of Pi (IMDb Puanı: 7,9)

Hindistan’dan Kanada’ya taşınmak üzere ailesiyle birlikte yük gemisine binen Pi Patel, geminin batması sonucu hayatta kalan tek insan olur. Filikada kendine eşlik eden bir sırtlan, bir zebra, bir orangutan ve bir Bengal kaplanı vardır. Pi, bu hayvanlarla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışır. Bu arada, filika Pasifik Okyanusu’nda gizemli ve fantastik bir yolculuğa çıkar. Bu film, Yann Martel’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır.

  1. Little Miss Sunshine (IMDb Puanı: 7,8)

Birbirinden çok farklı karakterlere sahip bir aile, küçük kızları Olive’nin katılacağı bir güzellik yarışması için eski bir minibüsle yola koyulur. Yolculuk boyunca aile bireyleri, birbirleriyle ve kendileriyle yüzleşirler. Bu film, ailenin ne anlama geldiğini, hayallerin peşinden gitmenin önemini ve hayatın güzelliklerini anlatır.

  1. İnterstate 60 (IMDb Puanı: 7,6)

Barda tanıştığı gizemli bir adamdan, O.W. Grant adlı birine paket götürmesini isteyen Neal Oliver, bu işi kabul eder. Ancak, paketi götüreceği yer, haritada olmayan bir yol olan “Otoyol 60”tadır. Neal, bu yol üzerinde ilginç ve sürprizli maceralar yaşar. Bunun yanı sıra film, hayatın anlamı, seçimlerin sonuçları ve kaderin gücü üzerine düşündürür.

  1. The Secret Life of Walter Mitty (IMDb Puanı: 7,3)

Bir derginin fotoğraf arşivinde çalışan Walter Mitty, sakin ve monoton bir hayat sürmektedir. Ancak, hayal gücü çok kuvvetlidir ve sık sık kendini macera dolu hayallerin içinde bulur. Bir gün, derginin son sayısı için gerekli olan bir fotoğraf kaybolur. Walter, fotoğrafı bulmak için dünyanın dört bir yanına seyahat etmeye karar verir. Bu yolculuk, Walter’ın hem hayatını hem de kendini değiştirir. Aynı zamanda bu film, James Thurber’in aynı adlı kısa öyküsünden uyarlanmıştır.

  1. Lord of The Rings (IMDb Puanı: 8,9)

Orta Dünya’da yaşayan farklı ırklardan karakterlerin, kötülüğün sembolü olan yüzüğü yok etmek için çıktıkları epik yolculuğu anlatan bu film, J.R.R. Tolkien’in aynı adlı ünlü romanından uyarlanmıştır. Yüzüğü Mordor’da ateşe atmakla görevli olan hobbit Frodo, arkadaşlarıyla birlikte cesaret, inanç, sadakat ve tutku dolu bir maceraya atılır. Aynı zamanda bu seri filmleri, fantastik sinemanın en başarılı örneklerinden biridir.

  1. Thelma and Louise (IMDb Puanı: 7.6)

Arkadaş olan Thelma ve Louise, sıkıcı hayatlarından kaçmak için bir hafta sonu gezisi planlarlar. Ancak, yolda karşılaştıkları bir adamın Thelma’ya tecavüz etmeye kalkması ve Louise’nin onu öldürmesi sonucu, aranan suçlular haline gelirler. Thelma ve Louise, bu kaçışta hem özgürlüğün tadını çıkarır hem de hayatlarının en büyük riskini alırlar. Bu film, kadın dayanışması, erkek egemenliği ve adalet kavramlarını sorgular.

Sizler için derlediğimiz filmleri bu şekilde sıraladık. Bu filmleri izlemenin size birçok faydası olacağına inanıyoruz. Filmleri izlerken iyi seyirler dilerim…

Önerilen içerikler
DiziFilm

Olay Örgüsü İçinde Kaybolacağınız 13 Dizi ve Film

DiziFilm

NETFLİX'E YENİ EKLENEN 10 İÇERİK

Film

Sanatın Perde Arkası: Zihinleri Açan Sanat Filmleri

SanatBilgiFilmTarih

"İran Sineması: Derinlikten Küresel Başarıya"

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x