Gündem

“Feyza Altun Davası: Şeriat Paylaşımlarıyla Gündemde!”

"Feyza Altun Davası: Şeriat Paylaşımlarıyla Gündemde!"

Feyza Altun’un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar oldukça dikkat çekiyor. Altun’un ”şeriat” ile ilgili yaptığı paylaşımın ardından gözaltına alındı. Bunun ardından yaşanan gelişmeler herkes tarafından takip ediliyor. Altun hakkında, ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan hapis cezası istendiği belirtiliyor.

İddianamede, Altun’un söz konusu paylaşımı kendisinin yaptığını kabul ettiği bilgisi veriliyor. Ancak şeriatın dini değil siyasi bir rejim olduğunu savunduğu bilgisi de yer alıyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan raporda ise Altun’un paylaşımlarının binlerce kullanıcının dini değerlerine yönelik ağır saldırı olarak algılandığı ve kamu güvenliği açısından ciddi bir tehlike oluşturduğu vurgulanıyor.

İddianamede, Altun’un ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Altun’un serbest bırakılmasına ilişkin yapılan itirazın mahkemece reddedildiği söyleniyor. Ayrıca adli kontrol tedbirleri kapsamında serbest bırakıldığı bilgisi de aktarılıyor.

Önerilen içerikler
Gündem

Antik Uygarlıklardan Kalan 10 Miras

Gündem

Çin Efsanelerinde Kediler

Gündem

Jose Mourinho, Fenerbahçe İçin İstanbul'da! Taraftarlar Coşkuyla Karşıladı

AstrolojiGündem

Nuray Sayarı’dan Önemli Tahminler: Çarşamba Günü 06.21’de Ne Olacak?

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Okumaya değer...
İzafiyet Teorisinde Aşk
0
Would love your thoughts, please comment.x