Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Emeklilere Müjdeli Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Emeklilere Müjdeli Haber

Elazığ’da düzenlenen yerel seçim mitinginde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara seslenerek önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, seçim atmosferinde muhalefete sert eleştiriler yöneltti. Cumhurbaşkanı enflasyonun altında ezilen emeklilere yönelik önemli adımlar atıldığını belirtti. “Bütçe imkanlarımızı zorlayarak, emeklilerimizin yükünü hafifletecek çeşitli adımları attık atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Elazığ’da gerçekleşen mitinge,

  • Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki,
  • Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,
  • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz,
  • Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun,
  • Cumhurbaşkanı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Akif Çağatay Kılıç,
  • AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile milletvekilleri de büyük bir katılım gösterdi.

Emeklilere Yüzde 49,25 Zam

Erdoğan’ın konuşmasında vurguladığı önemli bir adım vardı. Bu da SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı fark etmeksizin emeklilere yüzde 49,25 zam yapıldığı idi. Bu zamla birlikte emeklilerin maaşlarında önemli bir artış oldu. Cumhurbaşkanı, bütçe imkanlarının genişlemesi durumunda daha fazla iyileştirmeler yapacaklarını belirterek, “İnşallah daha fazlasını yapacağız” dedi.

Seçim Öncesi Müjde Yok

Yerel seçimler nedeniyle 31 Mart’a kadar Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin olağanüstü toplanmasının gündemlerinde olmadığı da açıklamalar arasında yer aldı. AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu: “Emekli maaşlarına yönelik 31 Mart’a kadar yeni bir iyileştirme, düzenleme yapılabilir mi?” Sorusuna seçim öncesinde bu konuda bir düzenlemenin olmayacağını ifade etti.

Haziran Ayında İyileştirmeler Müjdesi

Akbaşoğlu, Meclis’in nisan ayının ortalarında çalışmalarına başlayacağını belirtti ve bu tarihten itibaren emekli maaşları ve çalışanlarla ilgili daha iyileştirici değerlendirmelerin yapılacağını söyledi. Bu değerlendirmelerin haziran sonu veya temmuz başında kamuoyuyla paylaşılacağını belirtti. Bu değerlendirmelerin ardından emeklilerin başta olmak üzere bütün çalışanlar için alım gücünü arttıracak düzenlemelerin gerçekleştirilmesi hedefler arasında yer alıyor.

Meclis Çalışmalarına Haziran Ayında Start Verilecek İyileştirmeler Yolda!

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Meclis’in muhtemelen nisan ayının ortalarında çalışmalara başlayacağını belirtti. Akbaşoğlu”Bu tarihten itibaren konuları müzakere edileceğini belirtti.

Haziran sonu veya temmuz başında emeklilerimiz başta olmak üzere tüm çalışanlarımıza daha iyileştirici adımlar atacağız. Ve alım gücünü arttırıcı değerlendirmeleri kamuoyuyla paylaşacağız. Bu konuda inşallah gerekli düzenlemeleri gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu. Meclis çalışmalarının başlatılmasıyla birlikte emekliler ve diğer çalışanlar için beklenen düzenlemelerin önümüzdeki aylarda yapılması beklentiler arasında yer alıyor.

Önerilen içerikler
Gündem

Antik Uygarlıklardan Kalan 10 Miras

Gündem

Çin Efsanelerinde Kediler

Gündem

Jose Mourinho, Fenerbahçe İçin İstanbul'da! Taraftarlar Coşkuyla Karşıladı

AstrolojiGündem

Nuray Sayarı’dan Önemli Tahminler: Çarşamba Günü 06.21’de Ne Olacak?

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x