BilgiGündemTeknoloji

”ChatGPT ile Yapay Zeka Destekli Sohbet Deneyimi”

yapay zeka

ChatGPT yapay zeka kullanıcıların farklı konularda bilgi alabileceği, soru sorabileceği ve eğlenceli bir sohbet edebileceği bir uygulamadır.  GPT-4 teknolojisini kullanarak kullanıcının mesajına uygun ve yaratıcı bir şekilde cevap vermektedir. ChatGPT, kullanıcının diline ve tonuna göre iletişim kurabilmektedir. ChatGPT, aynı zamanda şiir, hikaye, kod, şarkı, ünlü taklidi gibi çeşitli içerikler de üretebilmektedir. Peki nasıl kullanılır hiç merak ettiniz mi ?  ChatGPT’yi kullanmak için yapmanız gerekenler şunlardır:

  • ChatGPT uygulamasını indirin veya web sitesine gidin.
  • Uygulamayı açın ve bir kullanıcı adı seçin.
  • Sohbet etmek istediğiniz dili ve tonu seçin. Örneğin, Türkçe, İngilizce, Çince, Japonca, İspanyolca, Fransızca, Almanca gibi diller arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca, ciddi, samimi, komik, alaycı, kibar, empatik, ilginç, eğlendirici ve çekici gibi tonlar arasından seçim yapabilirsiniz.
  • Sohbet ekranında, ChatGPT’ye istediğiniz şeyi yazın veya sesli olarak söyleyin. ChatGPT, size en kısa sürede cevap verecektir.
  • Sohbeti bitirmek istediğinizde, “görüşürüz” veya “hoşçakal” gibi bir mesaj yazın veya söyleyin. ChatGPT, size veda edecektir.

ChatGPT yapay zeka size yalnızca bir sohbet arkadaşı olarak hizmet vermektedir. Ancak, sağladığı bilgilerin doğruluğunu veya güncelliğini garanti etmiyor. Her zaman en güncel ve doğru bilgileri sağlamak için çalışsa da, bu bilgilerin tam olarak güncel olup olmadığını garanti edilememektedir.

ChatGPT’nin doğası gereği duyguları, varlığı veya kişisel deneyimleri hakkında konuşamamaktadır. Bu tür konulara cevap vermez veya tartışmaya girmez. Ancak, bilgi tabanlı ve objektif gerçeklere dayalı soruları yanıtlamak için burada bulunur. Yapay zeka programları son dönemde sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Yapay zeka programlarında tartışmalı konularda veya çekişmeli argümanlarda yer almaz. Suçlayıcı, kaba veya kışkırtıcı bir dil kullanmaz. Aksine, her zaman saygılı ve kibar iletişim kurar, bilgiye dayalı olarak size yardımcı olur.

ChatGPT’nin temel amacı bilgiyi paylaşmak ve eğlenceli bir sohbet sunmaktır. Size bilgi verirken, kişisel görüşlerini paylaşmaz. Bunun yerine, objektif gerçeklere dayalı bilgi sunar ve farklı insanların farklı bakış açılarını göz önünde bulundurarak konuları ele alır. ChatGPT,  size en iyi şekilde hizmet etmek için burada!

Önerilen içerikler
Bilgi

Kendi İşinizi Kurmak İçin 5 Girişimcilik Adımı

BilgiTarih

Agnodice: Tarihin İlk Kadın Doktoru

BilgiHayat

Tatile Giderken Bavulunda Bulundurman Gereken 10 Şey

Bilgi

Vizesiz Seyahat Edebileceğiniz En Güzel 5 Balkan Şehri

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x