Magazin

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

  Bir zamanlar çok konuşulmuş ve hatta günümüzde hala akıllarda kalan işte o aşk üçgeni; Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, Uzay Heparı… Akıllara kazınan Sezen, Yıldız kavgası ve işte unutulmayan onlarca şarkı… Evet ‘‘Onu Alma Beni Al’’ şarkısını Sezen, 90’lı yıllarda eski aşkı ile birlikte olan Yıldız Tilbe’ye yazmıştı. Sonrasında Yıldız’dan da cevap gecikmedi ve  ‘‘Ey’’ şarkısı ile Sezen’e cevap verdi. Gelin bu aşk üçgeninin dolayısıyla getirdiği küslüğün detaylarına inelim. 

Nasıl Tanıştılar? 

  Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe’nin yolları ilk olarak Yıldız’ın İzmir’de sahne aldığı pavyonda kesişmişti. Sezen Aksu İzmir’de olduğu bir gece arkadaşlarıyla farklı bir ortamda vakit geçirmek için gittiği Pırlanta Pavyon da Yıldız’ı sahnede izliyor sonrasında da sesine hayran kalıyordu. Bunun üzerine Yıldız ile iletişime geçerek onu İstanbul’a getirerek vokal ekibine katıyor. Sezen bununla da kalmayarak Yıldız’a Kanlıca da ki evinin kapısını da açıyordu. Yıldız Tilbe o dönem Sezen’in büyük desteğiyle milyonlara şarkı söylüyor ve ilk kez pavyon dışında sahne alıyordu. 

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

İşte ‘‘2 Kadın Bir Adam’’ Şarkısındaki O Adam: 

  Uzay Heparı, çocukluğundan beri almış olduğu müzik eğitimleri ve yapmış olduğu şahane işlerle dönemin önde gelen genç yeteneklerinden biri. 1990’lı yılların başından itibaren birçok pop albümündeki düzenlemeleri ve çağın ötesinde yeteneği dolayısıyla müzik camiasında hızla yükseliyor. Daha sonra 90’lı yılların pop dünyasında şampiyonlar ligi olarak tanımlanan Sezen Aksu’nun ekibine katılıyor. Bu dönemin çok büyük albümlerine imzasını atıyor. Yeteneğinin yanı sıra Sezen Aksu ile yakın dostluğu da gözlerden kaçmıyordu. Öyle ki Sezen, Uzay’ı yanından ayırmıyordu. Zaman geçtikçe bu yakın dostluk aşka dönmeye başladı. 

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

 Unutulmayan Küslük Nasıl Başladı?

  Yıl 1992’yi gösterirken Sezen ve Uzay ayrıldılar. Bu ayrılığın üzerinden henüz çok geçmemişken Sezen ve Yıldız ikilisinin yıllarca sürecek küslüğünün nedeni olan o gece yaşandı. Yıldız alkolün de vermiş olduğu etkiyle Uzay ile birlikte oluyor. Yıllar sonra Yıldız Tilbe kendini şöyle açıklıyor:

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

‘Sezen Aksu ile benim bir alıp veremediğim olmaz. Kendisi benim büyüğümdür. Yanında çalışmışımdır, ekmeğini yemişimidir. Hâlâ da bir yerlerde karşılaştığımız zaman hiçbir şey olmamış  gibi konuşacağız. Uzay Heparı ile birlikteydi. Ayrıldığı dönem Uzay onu çok arıyordu, ben o evde kalıyordum, sıkıyordu onu. Ben de Uzay’ı onun üstünden alayım dedim.  

Bir gece sarhoştum onunla birlikte oldum. Ertesi gün pişman oldum. Gidip söyledim Sezen Aksu’ya ‘Senin ayrıldığın kişiyle beraber oldum’ diye. Taşıyamıyorum çünkü. O da ‘O zaman güle güle’ dedi bana ben de ayrıldım. Daha sonra yine bir araya geldik. Söz ve müziği kendisine ait olan bir şarkı verdi bana. Bir de beste verdi, besteye ben söz yazdım Uzay da düzenliyordu.  

O hafta rahmetli oldu. Uzay ölmeseydi benim albümümde Sezen Aksu ve Uzay imzası olacaktı. Bu sorulara hiç muhatap olmayacaktım ben.’ 

   Sezen Aksu ve Yıldız Tilbe’nin yolları o günden sonra ayrıldı. Uzay Heparı ise bu olayın üzerinden çok geçmeden modacı Zeynep Tunuslu ile evlendi. Uzay Heparı ne yazık ki 1994’te geçirmiş olduğu motosiklet kazasıyla genç yaşında hayatını kaybetti.  

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

  Bu olayın ardından uzun yıllar küs kalarak bir araya gelmeyen ikili, 25 yıl sonra ilk kez bir araya gelerek ‘Geç oldu, güç olmadı’ notuyla işte bu fotoğrafı paylaştılar.

Bir Zamanların Çok Konuşulmuş Aşk Üçgeni

 

 

 

 

Önerilen içerikler
Magazin

Dilan Polat'a Yeni Bir Dava: 7 Yıla Kadar Hapis İstemiyle

Magazin

Cenk Eren'in Son Hali Görenleri Şaşırttı!

GündemMagazin

Gülse Birsel'den Avrupa Yakası Hayranlarına Müjdeli Haber: Geri Dönüş Yolda mı?

Magazin

Ünlü Oyuncu Eda Ece'nin Mutlu Haberi Geldi Mi?

Abone olup yenilik ve promosyonlardan haberdar olabilirsin!

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
0
Would love your thoughts, please comment.x